Plavání od 3 let

Pro výuku plavání je nezbytné zvládnutí základních plaveckých dovedností. Učíme je hravou, nenásilnou formou od nejjednoduššího provedení dle věku a pokročilosti dítěte. Pracujeme s dopomocí rodičů, instruktora, plaveckých pomůcek až k samostatnému provedení jedincem.

A jaké jsou základní plavecké dovednosti?

• Vznášení, rovnováha ve vodě, splývavé polohy, dynamické splývání
• Potopení obličeje, hlavy, potopení spojené s orientací pod vodou ( důležité pro sebezáchranu ), lovení předmětů
• Plavecké dýchání ( krátký vdech - úplný výdech do vody ), opakované výdechy, rytmizované dýchání
• Pády a skoky, kontrolovaný vstup do vody, cílem je provedení startovního skoku
• Rozvoj pocitu vody, základy záběrových pohyb

V okamžiku zvládnutí základních plaveckých dovedností se děti postupně osamostatňují a plynule přecházejí na plavání bez rodičů.

Hlavním cílem plavání předškolních dětí v klubu ABECEDA je zvládnutí základních plaveckých dovedností, zvládnutí přípravné fáze plavecké výuky a přechod do fáze základní a osamostatnění od rodičů.

Jak se přihlásit