MENU

Plavecké pomůcky

Plavecké pomůcky jsou nedílnou a velmi důležitou součástí při plavání batolat a dětí předškolního i školního věku. Při zařazování pomůcek bychom měly mít vždy na mysli, co chceme trénovat, jestli je daná pomůcka k tomu účelu vhodná a samozřejmě musíme brát zřetel na psychomotorický vývoj dítěte, aby dítě bylo vůbec schopno z hlediska motoriky daný prvek zvládnout. Při výuce plavání v žádném případě neplatí, čím více pomůcek na těle, tím lépe.

Klub ABECEDA pro Vás vytvořil fotografie nejzákladnějších a nejčastěji používaných plaveckých pomůcek a krátký orientační popis pro jejich využití. Plavecké pomůcky jsou k dostání v různých barvách ( žlutá, červená, oranžová, zelená, modrá, fialová, jsou možné i pruhované varianty).

Máte-li zájem si nějakou plaveckou pomůcku objednat, neváhejte nás kontaktovat.

Ryba

Ryba
je všestranná velmi oblíbená pomůcka. Podobně jako kruh slouží k samostatnému pohybu, který je ale o něco náročnější, proto by nejdříve mělo dítě zvládnout samostatný pohyb v kruhu.V poloze na břiše můžeme rybu použít podobně jako malou desku. Ryba též slouží u menších dětí k nácviku "vyšlapávání" a pro samostatné skoky. S využitím lana ji můžeme využít na lanovku.

Cena: 220 Kč

Malá deska

Malá deska
slouží pro nácvik spývavé polohy. U mladších dětí slouží k nácviku dýchání, využíváme ji k ponorům, orientaci pod vodou a k nácviku sebezáchrany.

Hlavní využití při nácviku kraulových a znakových nohou.

Často se používá v kombinaci s páskem.

Cena: 180 Kč

Střední deska

Střední deska
slouží pro nácvik splývavé polohy a natažených horních končetin. U mladších dětí je vhodná k nácviku odrazů na břiše a k prvnímu seznámení s lanovkou s ohledem na stabilitu.

Cena: 220 Kč

Pásek

Pásek
se používá hlavně u plavecké výuky, pomáhá udržet splývavou polohu. Často ho využíváme při osamostatňování dětí od rodičů.

Když plaveme na břiše, spona pásku se zacvakává na břiše, když plaveme na zádech, spona pásku se zacvakává na zádech.

Pásek by měl být vždy v úrovni boků. Často se kombinuje s malou deskou.

Cena: 180 Kč

Kolečka

Kolečka
můžeme využít jako pár nebo samostatně. Jako pár slouží k samostatnému pohybu ( je to dost těžké ), k nácviku splývavých poloh v různých kombinacích. Používáme též ke skokům, k jednoduššímu vyšlapání a zaujmutí splývavé polohy. Jedno kolečko využíváme podobně jako malou desku. U malých dětí je vhodné použít kolečko při prvním seznámení s držením pomůcky na břiše ( "volant" ).

Cena: 220 Kč

Hadice

Hadice
je opět velmi všestranná pomůcka. Využívá se k nácviku samostatného pohybu buď na "motýla" nebo "koníka" ( je to náročnější, trénuje se rovnováha, nejdříve kolem 3. roku ). Používá se k nácviku různých druhů ponorů, kraulových, znakových nohou, splývavých poloh, pro zpestření skoků, trénování rovnováhy. Pomocí spojek lze využít jako kruh nebo dle fantazie různě pospojovat velké desky.

Cena: 160 Kč

Velká deska

Velká deska
je velmi oblíbená a všestranná pomůcka. U dětí kolem jednoho roku slouží k nácviku nalézání a lezení. Slouží k nácviku pádů a skoků do vody, k výuce sebezáchrany, zdokonalování potápění. Po velkých deskách spojených pásky se mohou děti pohybovat po čtyřech, ve stoje s dopomocí nebo i samostatně, válet sudy. Velkou desku používáme jako klouzačku, pro nácvik rovnováhy, kraulových, znakových a prsových nohou a také ji využíváme i k prvnímu nácviku šipky z kleku.

Cena: 1000 Kč

Velká deska s dírou

Velká deska s dírou
slouží pro ponory, ale hlavně k nácviku šipky.

Cena: 1000 Kč

Vodolepka

Vodolepky
milují miminka, ale i větší děti. Pro miminka je to příjemná a bezpečná věc do ruky. Vodolepky se využívají pro rozvoj jemné motoriky, poznávání barev, zvířátek. Starší děti s nimi mohou hrát ve vodě i pexeso. Děti velmi rádi něco převážejí, nalepují. Například převážejí vodolepky na malých deskách jako náklad.

Vodolepky se prodávají v balíčku po 15 kusech, tloušťka vodolepky je 8 mm. Je možné si vybrat ze tří motivů - balíček s motivem vodní svět, balíček s motivem lesní svět nebo balíček s motivem dopravní prostředky.

Cena: 170 Kč

 

© 2024 KlubAbeceda s.r.o.